Domov pro seniory Uherské Hradiště

Motto domova: "Stáří je zatím jediný možný způsob, jak se dožít vysokého věku"

Domov pro seniory Uherské Hradiště se nachází v klidné okrajové části sídliště Štěpnice, v těsné blízkosti Uherskohradišťské nemocnice a zároveň blízko Kunovického lesa, do kterého se dá dojít po cyklostezce během pár minut přímo od domova.

Domov pro seniory se skládá ze dvou budov, vzájemně propojených proskleným krčkem. V první dvoupodlažní budově s hlavním vchodem se v přízemí nachází stravovací provoz včetně zázemí kuchyně a společná jídelna, společenská místnost s akváriem a automatem na kávu a cukrovinky, kanceláře sociálních pracovníků a dílna údržby. V patře této budovy jsou kanceláře vedoucí domova, vrchní sestry, účetní domova a vedoucí sociálního úseku. Druhá budova je pětipodlažní a jedná se především o ubytovací prostory pro 112 klientů ve 34 jednolůžkových a 39 dvoulůžkových pokojích. Služba domov pro seniory se nachází v prvním, druhém, čtvrtém a pátém patře této budovy. Pokoje jsou standartně vybaveny elektricky polohovatelnou postelí, nočním stolkem se sklopnou jídelní deskou, komodou, stolem, židlí, vestavnou šatní skříní a signalizačním zařízením pro přivolání personálu. Na každém pokoji je umyvadlo a k pokoji náleží předsíň a WC. Pokoje v pátém patře jsou navíc vybaveny vlastní koupelnou. Dále je na každém pokoji instalován místní rozhlas, telefonní linka a televizní přípojka ke společné anténě. Na každém patře jsou volně přístupné kuchyňky se společnou lednicí, ošetřovny zdravotních sester a společné koupelny, které jsou vybavené sprchovacím koutem, vanou a WC. 

V přízemí budovy se nachází zázemí pro rehabilitaci a masáže s vybavením pro vodoléčbu a mechanoterapii. Je zde rovněž místnost pro volnočasové aktivity. Dále je zde zázemí praktické lékařky, která v domově ordinuje minimálně 1x týdně. V přízemí je rovněž kulturní místnost pro pořádání setkání a akcí a konají se zde také bohoslužby. V pátém patře je pak místnost pro poskytování služeb kadeřnice, holiče a pedikérky.

Kapacita služby je 112 lůžek.

Služba je poskytována celoročně na adrese:
Domov pro seniory Uherské Hradiště
Štěpnická 1139
686 06 Uherské Hradiště

Doprovody v rámci základních činností mohou být realizovány i mimo adresu zařízení.

Virtuální prohlídka Domova pro seniory Uherské Hradiště