Chráněné bydlení Morkovice - Jak jsme se zúčastnili zábavného dne v DZP Zborovice

Jak jsme se zúčastnili zábavného dne v DZP Zborovice

   Začátkem srpna jsme u nás, v CHB v Morkovicích obdrželi pozvánku z DZP Zborovice na akci Pojďme se smát společně, která se měla uskutečnit dne 9.8. 2020 v areálu DZP Zborovice. Po oznámení pozvání našim uživatelům se všichni začali těšit a zároveň doufat v příznivé počasí, aby akce nebyla zrušena. V předvečer akce nám již bylo jasné, že dle předpovědi počasí nám návštěva vyjde. Uživatelé si nachystali vhodný oděv již večer a brzy ráno jsme se pomalu vypravovali na cestu. Část našich uživatelů cestovala společně s PSS Danou Procházkovou autobusovou linkou, kde v Kroměříži navazovalo přímé  vlakové spojení do Zborovic. Druhá část výpravy osazenstva našeho Chráněného bydlení to měla jednodušší a jela služebním autem s PSS Jitkou Dvořákovou. Před výjezdem jsme ještě přibalili mikiny a deštníky, kdyby se náhodou ochladilo.

   Po příjezdu do Zborovic nás všichni velmi pěkně přivítali a usadili nás k bohatě prostřenému stolu, kde mohli uživatelé ochutnat spoustu dobrot pro ně připravených personálem domova. Jelikož byl DZP Zborovice minulým působištěm všech naších uživatelů, než se přestěhovali do CHB v Morkovicích, bylo vidět, že jsou tu všichni jako doma. Vřelé bylo přivítání a objetí nejen s personálem, ale i s bývalými spolubydlícími a kamarády. Atmosféra byla velmi přátelská, i my, nové pracovnice jsme rády poznaly nové tváře z řad klientů domova a milá děvčata - sestřičky, PSSky, vedoucí terapeutických dílen. Pak už si nás našla i naše sociální pracovnice Jana Navrátilová. Uživatelé nadšeně hovořili s ostatními, potkali se zde i s uživateli CHB v Kroměříži, kteří také přijali účast a dostavili se. Jakmile si všichni sdělili ty nejdůležitější informace, byl zahájen oficiální program. Nejprve vystoupila slečna se svým cvičeným pejskem, který nám ukázal skvělou show. Jeho vystoupení provázel velký potlesk, uživatelé a klienti hýřili úsměvy na všechny strany. Hodně se líbila možnost se s pejskem vyfotografovat. Tuto nabídku využili i naši uživatelé. Program pokračoval různými soutěžemi, kde si mohli uživatelé vysoutěžit sladkou odměnu. Během celého dopoledne hrála reprodukovaná hudba k tanci i poslechu. Žánr skladeb byl pestrý, takže si na své přišli milovníci dechovky i popu a rocku. Čas utíkal jako voda a rázem bylo poledne. Objednaný oběd - těstovinový salát a guláš všem dle reakcí chutnal. Po obědě se ještě nabízela točená kofola a nealko pivo, které bylo neustále k dispozici žíznivým návštěvníkům. Dostali jsme i kávu, tak dobře o nás bylo postaráno. Daniela Sýkorová a Jana Andrýsková se o nás vzorně staraly, stejně tak i naše Jana Navrátilová.

   V časném odpoledni již byli všichni vyfotografovaní, děvčata z terapie pro nás vytvářela krásné fotky, zalaminované a ozdobené, jen doma pověsit na stěnu. Pěkně jsme poděkovali a odváželi jsme si domů krásné památky na dnešní den v podobě fotografií. Jako poslední v odpoledni vystoupil opět cvičený pejsek, který sklidil obrovský potlesk za veselé kousky, které nám předvedl pod vedením svého pána. A to byl také konec programu, všichni jsme byli unavení, ale moc spokojení, na tvářích zářily úsměvy a to přesně bylo smyslem této zábavné akce - smát se všichni pospolu. Následovalo už jen poděkování všem ve Zborovicích za skvělé zážitky a cesta domů.