Chráněné bydlení Uherský Brod

O DOMOVĚ

Chráněné bydlení Uherský Brod je pobytová sociální služba, která je poskytována ve třech rodinných domech v Uherském Brodě.

RD na ulici Ant. Dvořáka 1248: kapacita je 7 osob. Dům tvoří dvě domácnosti, v každé domácnosti jsou dva pokoje, koupelna se sprchovým koutem, WC a kuchyň (nebo kuchyňský kout).

RD v ulice Na Dlouhých 1205: kapacita je 5 osoby. Dům tvoří dvě domácnosti, v každé domácnosti je pokoj (ve spodním patře jsou dva pokoje), koupelna se sprchovým koutem, WC a kuchyň.

RD na Slováckém náměstí 2034: kapacita 8 osob. V domě jsou dvě domácnosti. V domácnosti v 1. nadpodlaží jsou dva dvoulůžkové pokoje, kuchyň s odpočinkovým prostorem, koupelna a WC. V domácnosti v 2. nadpodlaží jsou dva jednolůžkové a jeden dvoulůžkový pokoj, kuchyň, koupelna a WC.

Klienti mají k dispozici společné prostory domu a zahradu

Posláním služby Chráněné bydlení Uherský Brod je provázet osoby s mentálním postižením a osoby s kombinovaným postižením tak, aby mohli žít důstojně, podle svých potřeb, přání a možností, srovnatelně se svými vrstevníky.

Chráněné bydlení podporuje soběstačnost klientů a poskytuje jim pouze takovou míru pomoci, kterou skutečně potřebují k prožití plnohodnotného života.