mail home

Domov pro seniory Nezdenice - O domově

Náš domov doplňuje linii pobytových zařízení, které spravuje příspěvková organizace Sociální služby Uherské Hradiště, p.o. Štěpnická 1139, 686 06 Uherské Hradiště, IČ 092096. Naším zřizovatelem je Zlínský kraj se sídlem ve Zlíně, tř. T. Bati 21, 760 01 Zlín.

Služby poskytujeme nepřetržitě každý den v roce v Domově pro seniory Nezdenice, se sídlem Nezdenice 233, PSČ 687 32. Kapacitně je domov určen pro 165 uživatelů.

Náš domov se skládá z hlavní budovy a Zámečku.

Hlavní budova je tvořena komplexem čtyř navzájem propojených budov. Domov má zajištěn bezbariérový přístup (i mimo budovy). Je zde celkem 117 pokojů, z toho 69 jednolůžkových a 48 dvoulůžkových. Všechny pokoje jsou vybaveny nábytkem (lůžko, šatní skříň, noční stolek, prádelník, židle), umyvadlem, signalizačním zařízením a účastnickou přípojkou na kabelovou televizi. Sociální zařízení a koupelny jsou součástí 62 jednolůžkových a 17 dvoulůžkových pokojů. Pokoje lze dovybavit vlastními dekoračními předměty. Venkovní prostředí domova tvoří přírodní park, letní krytá pergola s grilem a prosklený altánek, který spojuje křídla budovy. Je upraveno tak, aby bylo pro uživatele přístupné po celý rok. V domově je k dispozici kulturní místnost, kterou lze využít pro rodinné oslavy a jiné rodinné akce (cena za pronájem dle platného Sazebníku fakultativních činností).

Z veřejných služeb jsou pro uživatele dostupné pošta, lékárna, knihovna a obchod se smíšeným zbožím. Dobrá dostupnost je i na autobusovou a vlakovou dopravu.

K Domovu pro seniory Nezdenice patří také ubytovací objekt Zámeček, který se nachází před hlavní budovou domova. Jedná se o samostatnou budovu, která není propojena s hlavní částí budovy. Uživatelům jsou k dispozici tři dvoulůžkové pokoje bez příslušenství, které jsou situovány v prvním patře. Přístup je bezbariérový (výtah). V těsné blízkosti pokojů je umístěn sprchový kout a WC. Dále uživatelé mohou využít vybavenou kuchyň. Uživatelům je k dispozici telefon, kterým si v případě nouze mohou přivolat ošetřující personál, který se nachází v hlavní budově. Zde mohou být ubytováni pouze samostatně pohybující se (mobilní), částečně nesoběstační, orientovaní uživatelé. Za účelem stravování uživatelé sami docházejí do jídelny, nacházející se v přízemí hlavní budovy domova. Personál dochází na Zámeček za účelem poskytnutí nasmlouvaných činností dle individuálního plánu nebo v případě zhoršení zdravotního stavu uživatele.

Součástí Zámečku jsou také hostovské pokoje pro rodinné příslušníky uživatelů, v nichž mohou po dohodě s vedoucí domova přenocovat v případě potřeby, viz „Sazebník doplňkových činností“.

CÍLE ORGANIZACE

Dlouhodobé cíle:

  • V roce 2016 zavádět postupné změny v návaznosti přechodu ze zdravotnického modelu domova na model sociální.

  • Do roku 2017 pokračovat v navyšování počtu zaměstnanců.

  • Do roku 2017 rozšířit celkové vybavení Domova.

  • Do roku 2017 prohloubit spolupráci s dobrov. organizací ADRA

    (získat nové dobrovolníky, oslovit studenty církevní školy).

  • Do roku 2018 zřídit oddělení se zvláštním režimem.

Kde nás najdete